פלזמה ליפט.png

פלזמה ליפט

אחת מהקליניקות המובילות בארץ לטיפולי פלזמה ליפט

"שיטת הערפד" הוא הכינוי של טכניקת השימוש ב-PRP – Platelets Rich Plasma – פלזמה עשירה בטסיות דם או פלאזמוליפטינג (Plasmolifting). היא פרצה לתודעה בישראל כשמפורסמים רבים כמו קים קרדשיאן ובר רפאלי התנסו בה.

פלזמה ליפט נחשב יעיל והוא מבוסס על הדם של המטופל. מטרתו להצעיר ולהבהיר את העור, להעלים ולטשטש קמטים שטחיים, למתוח את העור ולהעניק לו לחות, מראה חלק, ולהגביר את היכולת של העור להתחדש. הטיפול מסייע גם ליובש בידיים, נשירת שיער והעלמת צלקות ופצעים כמו אקנה.

הליך הטיפול כולל שלושה שלבים והוא אורך עד שעה. בשלב הראשון נשאב מהגוף מעט דם בכמות של 20-30 מ"ל, שהיא אמנם כמות קטנה אבל היא מספיקה כדי ליצור שינוי אפקטיבי בעור הפנים והצוואר. בשלב השני הרופא מעביר את הדם תהליך של מיצוי והשבחה, הוא מפריד את הטסיות באמצעות מכשיר טכנולוגי חדש, כאשר מטרת ההפרדה היא יצירת פלזמה חדשה, עשירה במיוחד באותן הטסיות דם. השלב השלישי הוא שלב ההחדרה של הפלזמה המועשרת לתוך העור באמצעות מזרק.

ההזרקה נעשית על ידי מזרק מיוחד המאפשר לרופא להתמודד עם האזורים השונים של עור הפנים אותם מבקשים המטופלים להחיות ולהחדיר את הדם בעומקים שונים ובזריזות. בסך הכל ניתנים בין ל שניים לחמישה טיפולים; הפערים בין הטיפולים הם של שבוע עד 3 שבועות. הכמות היא אינדיבידואלית והיא תלויה בגיל ובמצב העור. לדוגמה, אנשים צעירים עם עור שמור יותר – יתבצעו פחות פרוצדורות, לעומת מבוגרים יותר עם עור פגום יותר.

באיזה גיל כדאי להתחיל?

מומלץ להתחיל את הטיפולים החל מגיל 30 ומעלה כדי לאפשר לשמור על העור צעיר, יפה ובריא ולמנוע קמטים ונפילות של העור. בשנות ה-30 השינויים הם עדינים יותר לעין זרה אך הם ברורים למטופל עצמו, אשר מכיר היטב את הפגמים שלו. אפקט הטיפול ניראה באופן מובהק ביותר בגילים מעל 40 – כי בגיל הזה העור כבר התבגר בצורה משמעותית ולכן השינוי לאחר הטיפול ממש בולט. בנוסף, ניתן לשלב גם טיפול נוסף בשם "ביו-רוויטיליזציה", שהוא טיפול של החדרת חומצה היאלורונית לעור למקומות שרוצים להגביר את הגמישות ולטשטש קמטים עוד יותר. ההמלצה היא לעשות את הטיפול בעונת החורף כדי להימנע מהחשיפה לשמש.